Het werk van onze NOVEX-leden is geen dag hetzelfde. Al onze leden zijn afkomstig vanuit diverse disciplines en hebben uiteindelijk één doel: u ontzorgen. Daarom laten wij in deze rubriek onze leden aan het woord. Wat doen zij? Hoe kunnen zij u helpen? En welke tips geven ze u mee? Deze keer: Fridjof van Dalen. Hij is advocaat en partner bij Deenen & van Dalen familierecht, een kantoor dat zich volledig richt op erfrecht, familierecht en mediation. Zelf houdt hij zich uitsluitend bezig met familie- en erfrecht.

Een sterk netwerk in Noord-Nederland

Fridjof is inmiddels al ruim 35 jaar werkzaam als advocaat. “In het begin ben je als jonge advocaat nog zoekende,” vertelt hij. “Wat kun je? Wat vind je leuk?” Gaandeweg ontdekte hij dat het familie- en erfrecht hem het meeste liggen. “Daar heb ik plezier in. En als je plezier hebt in je werk, dan straal je dat uit. Klanten merken dat en zijn tevreden, wat er weer voor zorgt voor dat je gemotiveerd blijft en je verder specialiseert.”

Vanuit zijn praktijk in Leeuwarden behandelt Fridjof uiteenlopende zaken op het gebied van erf- en familierecht. Denk aan nalatenschappen, verdelingen en geschillen tussen erfgenamen. Door zijn jarenlange ervaring in de regio beschikt hij over een uitgebreid netwerk. “Cliënten weten mij op verschillende manieren te vinden,” legt hij uit. “Via internet, andere advocaten, notarissen of via eerdere cliënten. In Noord-Nederland zijn er niet heel veel advocaten die zich echt bezighouden met erfrecht. Daardoor word ik ook regelmatig aanbevolen.”

Een belangrijke rol in een kwetsbare periode

Wat Fridjof onderscheidt van veel andere advocaten in de regio, is dat hij regelmatig door de rechtbank wordt benoemd tot vereffenaar in nalatenschappen. Waar notarissen deze rol vaak vervullen, ziet hij dat relatief weinig advocaten in Noord-Nederland deze taak op zich nemen.

“Dat is een bijzondere verantwoordelijkheid,” vertelt hij. “Je bent als erfrechtadvocaat en vereffenaar vaak betrokken in een belangrijke en soms moeilijke fase in iemands leven. Mensen bevinden zich in een periode waarin veel speelt, emotioneel en juridisch. Je probeert hen zo goed en zo snel mogelijk door die lastige fase heen te helpen. Dat geeft voldoening.”

Bijzondere zaken zijn volgens hem vaak minder verbonden aan de juridische inhoud, maar juist aan de mensen achter het dossier. “De cliënten maken het werk bijzonder. Soms houd je na afloop van een zaak nog contact. Dat is waardevol.”

De mogelijkheid om kennis te delen en op te doen

Fridjof was eerder al lid van NOVEX, zo’n tien jaar geleden. Destijds besloot hij zijn lidmaatschap op te zeggen vanwege andere prioriteiten. Vorig jaar kwam NOVEX opnieuw op zijn pad.

“Tijdens een cursus sprak ik iemand die erg enthousiast was over NOVEX. Dat zette me aan het denken. Ik wilde me weer meer toeleggen op erfrecht en vond het leuk om opnieuw tijd en energie in de vereniging te steken.”

Binnen NOVEX waardeert hij vooral de mogelijkheid om kennis te delen en op te doen, met name op het gebied van vereffeningen. “Maar het is ook gewoon prettig om met vakgenoten over het werk te praten. Het levert nieuwe inzichten en nieuwe contacten op.”

Kies bewust voor expertise en nabijheid

Tot slot heeft Fridjof nog een duidelijke boodschap voor mensen met een erfrechtelijke kwestie:

“Erfrecht is echt een vak. Kijk goed naar iemands opleiding en ervaring. Ga er niet zomaar van uit dat iedere jurist of advocaat hierin gespecialiseerd is.” Daarnaast benadrukt hij dat erfrechtelijke kwesties vaak emotioneel beladen zijn. “Het moet ook persoonlijk klikken. Je zit in een kwetsbare periode, dus het is belangrijk dat iemand bij je past.”

Een praktisch advies dat hij meegeeft: kies bij voorkeur een specialist in je eigen regio. “Het helpt als je fysiek niet ver van elkaar zit. Als er iets is, nodig ik cliënten graag uit op kantoor. Bovendien is het voor een advocaat prettig om te procederen in een regio waar hij of zij de rechtbank, rechters en collega’s kent.”

Wilt u in contact komen met Fridjof? Bezoek de profielpagina van Fridjof.