Door NOVEX geaccrediteerde cursussen van externe cursusaanbieders 

Volgens artikel 7 lid 3 van het NOVEX Ledenreglement dient een NOVEX-lid zich permanent bij te scholen door het volgen van cursussen. Aan deze verplichting is voldaan als een lid in de studieperiode die loopt van 1 januari 2024 tot en met 31 december 2025 10 PE-punten behaalt (12 voor Gecertificeerde NOVEX-leden).

Daarnaast dient een lid minimaal 1 NOVEX-bijeenkomst per twee jaar bij te wonen. Onder een NOVEX-bijeenkomst wordt verstaan een cursus die door NOVEX wordt georganiseerd, zoals het Actualiteitencongres of de nieuwjaarsbijeenkomst, deelname aan een intervisiegroep van NOVEX of deelname aan de vaktechnische lezingen die worden georganiseerd op de dag van de Algemene Vergadering.

NOVEX kent studiepunten toe aan door de leden gevolgde cursussen en opleidingen die gericht zijn op de vakbekwaamheid van de executeur, levensexecuteur, vereffenaar en toezichthouder die door externe cursusaanbieders worden aangeboden. Bovendien accrediteert NOVEX ook cursussen die door externe cursusorganisaties worden georganiseerd.
Bent u nog op zoek naar een cursus om uw vakkennis uit te breiden of up-to-date te houden? Hieronder vindt u een overzicht van cursussen door externe cursusaanbieders, die door NOVEX geaccrediteerd zijn.

Januari – juni 2026

Specialisatieopleiding Vereffening Nalatenschappen 2026, FEIN
10 studiepunten

3 maart 2026

Het interregionale privaatrecht binnen het Koninkrijk, Stichting ter bevordering van de notariële wetenschap
3 studiepunten

12 maart 2026

Vereffeningsdebat, Rijksuniversiteit Groningen
2 studiepunten

9 april 2026

Onderneming in het erfrecht, FEIN
3 studiepunten

13 april 2026

Wandelen met de WWFT, Stichting ter bevordering van de notariële wetenschap
3 studiepunten

16 april 2026

Het erfrecht en het relatievermogensrecht in de Cariben en Suriname, Stichting ter bevordering van de notariële wetenschap
3 studiepunten

21 april 2026

Kennismaking met nalatenschapsmediation, Stichting ter bevordering van de notariële wetenschap
1 studiepunt

1 juni 2026

Wandelen met de WWFT, Stichting ter bevordering van de notariële wetenschap
3 studiepunten

16 juni 2026

Masterclass Vereffening Nalatenschappen, FEIN
6 studiepunten

15 september 2026

Starclass Executele, FEIN
12 studiepunten

3 november 2026

Procederen in het erfrecht, FEIN
12 studiepunten

10 december 2026

Succesvol procederen bij de kantonrechter in erfrechtzaken, FEIN
4 studiepunten

15 december 2026

Update WWFT en UBO-register, Stichting ter bevordering van de notariële wetenschap
1 studiepunt